Güvenlik ihlali sadece ülkemiz için değil tüm dünya için oldukça önemli bir konu haline gelmektedir. Yapılan araştırmalardan çıkan sonuçlara göre güvenlik ihlalinin olduğu yerlerde soygunlar, gasplar ve hırsızlıklar artmaktadır. Gaziosmanpaşa alarm kamera güvenlik sistemine sahip olmak için asla bir hırsızlık ya da soygun yaşamanıza gerek yoktur. Önlem amaçlı takılan bu sistemler insanların hayatlarını kurtaran birer güvenlik mekanizmasıdır.

Kamera Yerleşimi ve Çözünürlük

Gaziosmanpaşa alarm ve kamera sistemi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Kamera sistemlerimizin nereye yerleşeceğinin belirlenmesi ilk adımdır. İç veya dış ortama yerleştirilebilen kameralarımızın yerleşeceği yere göre dış kasaları da değişmektedir. Dış ortamda kullanılacak kameralar biraz daha kuvvetli materyallerden yapılmıştır. Dışarıdan gelecek müdahalelere karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Farklı çeşitleri olan kameralarımızın toza ve suya dayanıklı olanları da vardır. Kamera seçeneklerimizin çözünürlükleri de diğer bir önemli noktadır. Gaziosmanpaşa alarm kamera sistemi seçiminde bölgeye hakim olmak için ve yüz tanıma gibi özellikleri olan yüksek çözünürlüğe sahip kameralar daha büyük alanları kontrol etmek için uygundur. Yüksek yaklaştırma kapasitesi olan bu kameralarda, yüz tanıma daha kolay hale gelmektedir.

 

Alarm sistemi taktırdığımız halde hırsızlık vakası yaşanırsa ne oluyor? İlk olarak aktif halde bulunan sistemler sizin haberiniz olması için telefonunuza ileti gönderiyor. Özellikle kapı, pencere ve evin giriş yapılabilecek olan tüm noktalarına yerleştirilen sensörler sayesinde, bir hareket ve yakınlık algılandığından gerekli uyarı sistemleri devreye girmektedir. Bu yüzden Gaziosmanpaşa’da alarm çok fazla tercih edilmektedir. Siz tatildeyken, evde olmadığınız herhangi bir anda evden çıkarken sistemi panelden aktif etmeniz yeterli olacaktır. Aktif ettikten sonra ki bütün görev sensörlere ve alarm sisteminin kendisine ait olacak. Siz rahatlıkla başka bir yer de bulunabilirsiniz.

Parlama Engelleyen Kameralar

Kamera sistemlerimiz kayıt altındayken gündüz daha fazla ışık alacağı için, net görüntüler elde edilemeyebilir. Parlamalar ve yansımalar yüzünden net görüntü alınamayacak kameralar tercih edilmemelidir. Parlama engelleyici özellikleri olan kameralarımız da vardır. Geceleri ise yetersiz ışıktan dolayı bazı kameralar net görüntü elde edememektedir. Gece ve gündüz görüşü net olan kameralarımızdan kullanılarak hata payı en aza indirilebilir. Bu şekilde olası bir durumda net bir görüntü alarak suçluların yakalanması kolaylaşmaktadır.

Harici Kayıt Depolama Birimi

Kamera seçiminde bir diğer önemli nokta kayıt aşamasıdır. Uzun süreli kayıtların saklanması için daha geniş bellekli kamera kayıt sistemleri tercih edilebilir. Böylelikle geriye dönük kamera kaydı taramasında istenen sonuç daha rahat elde edilir. Kameralarımızın kayıt cihazlarının yeterli depolama alanına sahip olmadığı zamanlarda, harici depolama birimleri de satın alınabilir. Böylelikle havalimanı, askeri birimler gibi yerlerde olan rutin kontroller, kamera kaydı taramasında daha etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Bir cevap yazın