Ev ve işyerini hırsızlardan koruma sağlayan ve caydırıcı özelliğe sahip alarm sistemlerinin mekanların güvenliği açısından önemli bir rolü vardır. Güvenlik alarm ve kamera sistemleri olay sonrası kanıt ve teşhis amaçlı görüntü sağlarken, alarm sistemleri olay sırasında sesli olarak alarm vererek maddi kaybı önler. Aynı zamanda mülk sahibine anında telefonla bildirilerek olaya müdahalesi ve gerekli birimlerin haberdar edilmesi talep edilir. Alarm sisteminin kameraya göre avantajı olay sonrası değil, olay sırasında müdahaleye imkan sağlamasıdır.

Hemen herkes cebinde android telefon bulunmakta, güvenilir bir alarm sistemi ve bir akıllı telefon sayesinde,akıllı ve güvenli bir ev işyeri alarm sistemi oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Birkaç yıl önce, bir video izleme, web bağlantılı, ev güvenlik sistemi oluşturmak için binlerce bütçeye ihtiyaç var idi, ancak bugün uygun fiyatlı kablosuz sensörler, bağlı hareket algılama kamerası ve 7 /24 keyfini çıkarabilirsiniz ev izleme, dünyanın herhangi bir yerinden doğrudan telefonunuza gönderilen uygulama ile sağlanıyor.İstanbul merkezli özel sektöre ait bir güvenlik sistemi şirketidir. İstanbul’daki binlerce aileler ve işletmeler, Data Güvenlik’de huzur buluyor. İstanbul’un her yeri için huzur için en iyi seçimdir. İster evinizde, isterse işletmenizde spesifik ihtiyaçlarınız için bir güvenlik çözümü sunmaktadır.

 

alarm-kamera-sistemleri

 

kablolu ve Kablosuz alarm ve kamera sistemleri ve Güvenlik sistemleri gelişen teknolojiyle birlikte günümüzde hemen herkesin kolaylıkla sahip olabileceği sistemler haline gelmiştir. eskiden yüksek maliyeti açısından sadece bazı işyeri ve villaların sahip olabildiği bu kablosuz kamera sistemleri, zamanla yaygınlaşmış ve işlevi sayesinde vazgeçilemez bir hal almıştır. İnsanlara büyük kolaylıklar sağlamakla birlikte, güvenlik maliyetlerini de azaltmıştır. Kanıt değeri taşıyan kayıt görüntülerinin yargı mercilerinde kısa sürede birçok olayı aydınlatmasının dışında caydırıcı özelliğe sahip olan kablolu ve kablosuz kamera sistemleri kullanılması yaşanabilecek birçok olumsuzluklarında önüne geçmektedir.

Alarm ve kamera sisteminin işleyişi
Alarm Sirenleri olağandışı hareketlilik algılandığı anda büyük bir gürültüyle ötmeye başlar. Aynı saniyede alarm paneli içerisinde bulunan telefon arama modülü daha önce girilen cep numaraları arayarak ilgili mekanın alarm durumunu haber verir. Kullandığımız alarm santrallerine uzaktan telefon uygulamasıyla erişim mümkündür. Yanlış alarm durumunda alarmı uzaktan devre dışı bırakma imkanı sunar. Ayrıca bu erişim izni yalnızca önceden belirlenen kişilere verilir. Alarm paneline yetkili dışında herhangi bir şekilde müdahale kesinlikle mümkün değildir.kamera sistemleri de herhangi bir haraket durumunda cep telefonuna veya mail adresine bildirim gönderebilir.