Esenler hırsızlık alarmı  Veriyor!

İşletmelerde sürekli rastlanan üretim ve denetimlerin sık olmasından çevre ve o bölgenin güvenliğini sağlayan sistemdir. Her geçen gün hırsızlık olayları artmakta beraber birbirinden şaşırtıcı önlemlerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. İç ve dış mekanların güvenliğini sağlamak için hırsızlık alarmı taktırmak zorunlu bir hale gelmiştir.Almış olduğumuz önlemler de işe yaramamakla beraber karşı karşıya geldiğimiz zaman can güvenliğimiz için açık tehdit unsurları oluşturabilir.  Gün geçtikçe hızla artış gösteren bu durumda aldığımız tedbirler yerine alarm sistemleri taktırmak oldukça önemlidir. Tek başına alınan yöntemler işe yaramaz. Ancak alarm sistemleri çok güçlü güvenlikleri sayesinde oluşan herhangibir durum da sistem çalışmakta ve o bölgeye hızlı bir şekilde intikal edilmektedir.

dsc-fiyat3

Güvenlik Kamera Sistemleri

Esenler alarm sistemleri şirketi olarak bu konudaki hassasiyetiniz konusunda yardımcı olmaktayız. Sunmuş olduğumuz sistemler de sizlerin de istedikleri taktirde gelip kurulum yapmamız mümkündür. Desi alarm olarak müşteri memnuniyeti bizler olarak çok önemlidir. İş yerleriniz değil evlerinize de alarm sistemleri taktırmak şart olmuştur. Evler de gerçekleşen olaylar açışından alarm sistemi taktırmak akıllı bir seçim olacaktır. Evlerde özellikle geceleri gerçekleşen hırsızlık vakaları çok görülmekte ve karşılaştığımız da can ve mal güvenliğini sağlamadığımız için hayati bir risk taşımaktadır. Ancak alarm sistemini taktırdığımız da bu sorun ortadan kalkacak alarm devreye girdiğin de yetkili birimler olay yerine intikal edecektir.

hırsızlık vakaları globalleşmenin ve istanbul ‘in büyümesinden kaynaklanan sebeplerden her geçen gün artmaktadır. Hırsızlığı önlemenin en kolay ve en etkili yolu alarm sistemidir. Alarm sistemi caydırıcıdır, hırsızları mekanınızdan uzak tutar. Caydırıcı olmasının başlıca sebepleri şunlardır.

  • Alarm sistemi sesle çevreyi uyarır (120 Desibel Sesle)
  • Alarm sistemi mekanın sahiplerini cep telefonlarından arar.
  • Yangın
  • Doğalgaz
  • Su Baskını
  • Karbon monoksit
  • Ani ısı artışları
  • Hırsızlık

Esenler alarm sistemleri olarak her zaman hizmetinizdeyiz. Kablolu ve kablosuz seçenekleri mevcuttur. Çoğunlukla tercih edilenler arasında kablosuz alarm sistemi çok kullanılmaktadır. Kablosuz alarm sistemini görüntü ve şıklık açısından tercih edebilirsiniz. Ucuz değil kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz.Kafanızda bulunan bütün soruları yanıtlıyoruz. Desi alarm şirketleri olarak iş yerlerinizin ve evlerinize taktıracağınız alarm sisteminin kurulumunu ayağınıza kadar gelip takıyoruz. alarm sistemleri her zaman bu vakalardan dolayı kaliteli ve ucuz ürünlerimiz her zaman hizmetinizdedir. Alarm sistemini taktırmadan önce bize danışın biz sizin istedikleriniz seçenekler doğrultusunda sizlere sunalım ve fikirlerimizle beraber ev ve iş yerlerinizi birlikte güvende tutalım. Siz isteyin biz yapalım. 

 Güvenlik Sistemleri Ev İçinde Kurma Modu
 güvenlik sistemleri ev içinde kurma modu 2 şekilde kurulur, ev içinde kurulum ve ev dışında kurulum modudur. Ev içinde kurulum modunda gözler devreden çıkar ve gözler hareket algılamaz, sadece manyetik kontak devreye girer. Manyetik kontaklar kapılara, pencerelere, hırsızın girebileceği muhtemel yerlere takılır, siz evin içinde ev modunda kurduğunuzda pencereden ya da kapıdan hırsız girmeye çalışırsa alarm sistemi devreye girer ve hem sesle hem de cep telefonlarını otomatik arayarak uyarı verir.

Güvenlik Sistemleri Ev Dışında Kurma Modu
Bu modda hem manyetik kontaklar devreye girer, hem de gözler devreye girer. Gözler hareket algıladığında hem sesle uyarır hem de cep telefonlarınızı otomatik olarak arar. Ev dışında kurduğunuzda alarm sistemi evde evcil hay kedi ve köpek algılamaz. Alarm sistemi algılamayan yeni nesil pır dedektörlerden oluşmaktadır.

 Ev Güvenlik İşyeri Kamera Alarm Sistemleri Kurdurmak Yasalmıdır?

Ev ya da işyeri güvenlik sistemleri paketleri satarken bu tarz sorular doğal olarak ortaya çıkmaktadır. Siz ön kapınızı, garajınızı ya da evde yoğun olduğunuz yerleri gözetlemek isteyebilirsiniz. Bunlarda normaldir, kasiyerin olduğu yeri daha yakından izlemek için güvenlik kameraları ya da giyim ürünleri satılan bir mağazada kameralar ve alarm sistemi yerleştirebilirsiniz. Ama giyim mağazası sahibi soyunma odalarına ya da giysilerin, rafların altından mal çalan müşterilerinle sorunları varsa ve buralara kamera yerleştirirseniz o zaman yasal bir süreç başlayabilir. Böyle hırsızlık durumlarında çalışanların daha dikkatli olması gerekmektedir. Ev ve işyeri kamera sistemleri konusunda biraz araştırma yaptık, dilerseniz onları inceleyelim.

 Konut Ev Güvenlik Kameraları Yasalmıdır?

slider-img1

Evde bir aile yaşıyor ve onların izni olmaksızın hiçbir uyarı levhası olmayan, gizlenmiş, açıkta olmayan kameralar monte etmek, makul alanlar dahi olsa kesinlikle yasaktır. Birisini izinsiz izlemek kesinlikle yasaktır, bizim paketlerimizde de ev güvenlik alarm sistemleri ve gizli olarak kamera sistemleri satışımız vardır. Kamera sistemleri gizli olması şu sebeptendir, bebeklerini izlemek, bakıcıları izlemek, hastalarına bakan bakıcısını izlemek için aileler gizli kameralar tercih etmektedir. Bunlar tamamen gizli ve habersiz sistemler değildir, psikolojik baskı uygulamamak için gizli kayıt yapan sistemlerdir.

Evde çocuk varsa onların da hayatlarını, büyümelerini arşivlemek isteyen aileler yine açık açık kameralar gözüksün istemezler, gelen misafirler rahatsız olur diye yine kameralarını açık açık görünür yapmazlar ama evde kamera sistemi olduğunu belirtirler. Birisinden izinsiz ses ve görüntü kaydı yapmak kesinlikle yasaktır ve doğru değildir. Burada özet olarak şuna dikkat etmeliyiz, apartman kapısı önüne kamera konulacak ses ve görüntü kaydı alınacaksa apartman güvenlik sistemleri sakinlerinden izin alınması gerekmektedir. Dış kapıya konulan görüntülü diafon sistemleri böyle değildir, onlar anlık görüntü sağlar ve kapı gözü görevi görür, birçoğunda kayıt özelliği yoktur.

 İşyeri Kamera Sistemleri Güvenlik Kameraları Yasalmıdır?

Büyük işletmeler daha katı olmasına rağmen küçük ve orta ölçekli işletmeler için belli olan kurallar ev kamera sistemleriyle aynıdır. Bir çalışanın sahip olduğu çalışma alanına izinsiz gizli kamera ya da ses kaydı yerleştirmek etik olarak doğru değildir. Banyo, soyunma odası, otel odaları, asansör girişlerine kamera yerleştirmek doğru değildir. Çalışanları izlemek ve iş takibi yapmak her işletme için artık ihtiyaç ve gerekliliktir, bunu yapmaya çoğu işletme neredeyse mecburdur. 50 den fazla şubesi olan yüzlerce patron vardır, çalışanlarını aynı anda cep telefonunun bir penceresinden izleyerek iş takibi yapmalıdır, her gün her birini tek tek gezip iş takibi yapamaz.


Farz edelim bir işçi kendi ihmalkarlığından ya da maceraperestliğinden kendi kendini tinerle oynarken yaktı, görüntü kayıtlarından bunu göstererek vebal altından kalmaktan kurtulur, ki biz bu tarz örneklerle çok karşılaştık. Çalışan insanlardan bazıları vardır, kamera sistemlerinden rahatsız olur, bazıları da vardır sevinirler,  kamera sistemleri baktığımızda kimler rahatsız olur, çalışmayanlar, kimler sevinirler, çalıştığını herkesin görmesini isteyenler, özellikle toplu çalışılan yerlerde çalışanların kameralardan rahatsız olmaları normal bir durum değildir.

Bir cevap yazın