Bayrampaşa Alarm Kamera Sisteml

Google

Alarm Sistemi ve Kamera Sistemleri

Bir alarm sistemi veya kamera sistemi almaları gerekip gerekmediğini sık sık müşterilerimden sorabilir miyim? Bu sorunun cevabı, farklılıklar nedeniyle karmaşık olabilir. İzlenen bir sistem mi arıyorsunuz? Aslında suçluyu yakalayabilen bir sistem mi arıyorsunuz? Polisin körü körüne değil de zamanında cevap vermesini ister misiniz? Onları korkutmak için suçlu hakkında bir video ister misiniz? Her iki yöne de mülkünüzün koruması olacaktır. Her ikisinin de artılarını ve eksilerini gözden geçirmeye çalışacağım.

EV Alarm İŞYERİ SİSTEMLERİ

Bir alarm sistemi ile gidebileceğiniz birkaç farklı yolunuz var. Tüm irtibat kablolarına sahip bir eviniz varsa, yapmanız gereken tek şey sizin için sistemi izleyecek bir sağlam alarm firması bulmaktır. Eğer bu yeni bir kurulum ise, çoğu firma teknisyenin kablo veya doğru devreleri çalıştırmada yetenekli olması gerekmediği için güzel yeni kablosuz sistemlere gitti. Bu tür bir sistemin en büyük dezavantajı, alacağınız fiyatın bir hareket dedektörü ve bir çift kapı sensörü için olmasıdır ve bir kere de tüm kapsamdaki sensörleri ve dedektörleri ekledikten sonra, fiyatın fırtınalı olabilmesi için gereken düzeye getirmeniz gerekir. Ardından, aylık izleme masrafını eklerseniz çok masraflı hale gelir.

 

Bunun nedeni, her giriş noktasının kapalı olduğunu ve biri evinize girdiğinde denemek ve almak için pillere ya da merkezileştirilmiş hareket detektörlerine güvenmediğinizdir.

Bazı insanlar alarm sisteminin, sistemin iletişim için bağlanabilmesi için sabit hatlı bir telefona ihtiyaç duymasıyla ilgilidir. Hem kablolu hem de kablosuz çözümlerdeki GSM sistemleri nedeniyle bu artık büyük bir anlaşma değil. Bu güzel, çünkü bu gün ve yaş insanlar ev telefonundan utanıyorlar, ayrıca birilerinin telefon hattını kesmesini önleyerek başka bir koruma katmanı sunar. IP tarzı bir iletişim cihazı kullanan sistemler de mevcuttur. GSM ve IP tarzı cihazlar ev ve işyeri sahiplerine standart telefon hattı iletişimine alternatif bir seçenek sunarak ihtiyaç duyduğunuzda daha fazla güvenlik sağlar. İster kablosuz bir sistem için büyük paralar kazandırırsınız ya da bulunduğunuz yerde kablolu bir sisteme sahipseniz, birinin mülkünüzün izlenmekte olduğunu bilerek daha fazla güvenlik hissi kazanırsınız. Herhangi bir alarm sisteminde dikkat edilmesi gereken bir husus, alarm izinleri için yerel şartlardır. Belediyeniz onlarla kayıt izniniz olması gereken kodları bulunduysa, hangi şirketle birlikte dosyanızın doğru şekilde düzenlendiğinden emin olun, bunu tecrübe dışında diyorum. Bir mülke ara verdim ve alarm şirketinin evrak dosyalarının hepsi doğru bir şekilde açılmadı ve polis bu yere cevap vermedi. Bunun bazı şehirlerin ve belediyelerin ekstra gelir elde etmelerinin bir yolu olduğunu düşünüyorum, ancak yine de yerel gereksinimlerini kontrol ettiğinden emin olun, böylece paranızı alarm izleme hizmetinizde harcamazsınız. Gittiğin her şirketi dosyalarla doğru evraklara yapıştırın. Bir mülke ara verdim ve alarm şirketinin evrak dosyalarının hepsi doğru bir şekilde açılmadı ve polis bu yere cevap vermedi. Bunun bazı şehirlerin ve belediyelerin ekstra gelir elde etmelerinin bir yolu olduğunu düşünüyorum, ancak yine de yerel gereksinimlerini kontrol ettiğinden emin olun, böylece paranızı alarm izleme hizmetinizde harcamazsınız. Gittiğin her şirketi dosyalarla doğru evraklara yapıştırın. Bir mülke ara verdim ve alarm şirketinin evrak dosyalarının hepsi doğru bir şekilde açılmadı ve polis bu yere cevap vermedi. Bunun bazı şehirlerin ve belediyelerin ekstra gelir elde etmelerinin bir yolu olduğunu düşünüyorum, ancak yine de yerel gereksinimlerini kontrol ettiğinden emin olun, böylece paranızı alarm izleme hizmetinizde harcamazsınız.

AHD VE NVR Kamera Sistemleri Hakkında

Bir kamera sistemiyle de gidebileceğiniz birkaç yolunuz var. Analog kameralar ahd kameralar ve bir DVR (Dijital Video Kaydedici) seçebilir veya HD (Yüksek Çözünürlüklü) IP kameralara (İnternet Protokolü) ve bir NVR’ye (Ağ Video Kaydedici) kullanabilirsiniz. Bu sistemler kablolu ve kablosuz yapılandırmalara sahiptir. Yalnızca kablolu bir sistem öneririm bunun sağlamlığı nedeniyle. Neden böyle hissettiğime dair daha fazla açıklama istiyorsanız, Kablolu ve Kablosuz Kameralarım adlı yazımızı okuyabilirsiniz .

Ahd Analog kamera sistemi piyasada seçim yapabileceğiniz çeşitli kameralar ve kaydediciler çeşitleri  bulunur. Ben şahsen Data Güvenlik Ürünleri  ahd  DVR’lerle birlikte gidiyorum, çünkü büyük bir patlama sundukları. Size tüm kanallarda gerçek zamanlı D1 kaydı, ses girişleri ve alarm entegrasyonu imkanı verirler.ahd  Analog bir iletim sistemi ile giderseniz, kendinize bir iyilik yapın ve kaydedicinizden çıkardığınız görüntüleri en üst düzeye çıkarmak için 1mp kameralara bir adım atın. Dikkatli olun, tüm 1 mp kameralar eşit olarak üretilmez, data kameralarıyla yüksek kaliteli Sony cipsleri bulunan gerçek 1mp  kameralar elde edersiniz. Birçok kez data kameralarıyla aynı özelliklere sahip olduklarını iddia eden firmalar var, ancak bunları sipariş ettiğimde ve kamera parçaladığımızda da aynı parçaları kaliteyi uzak olduklarını buldum.

 

 

Kamera sisteminizde mutlak en iyi çözünürlük arıyorsanız, şimdi bir Data NVR ile giderim. Çoğu uygulama için NVR’lerden gerçekten çok hoşlanıyorum , çünkü size alarm entegrasyonu imkânı sunarken, size tam anlamıyla daha küçük alan kaplamasına sahip tam boyutlu ünitelerle aynı kayıt özelliklerini veriyorlar. IP kameralarımla kişisel kurulum tercihim, içerideki 1,3MP kameralarla yapımımın dışında 2MP (megapiksel) kameralar kullanmaktır. Bu biraz tuhaf gelebilir, ancak dış uygulamada kayıtlı görüntü üzerinde dijital yakınlaştırma için ek çözünürlüğü kullanabileceğini keşfettim. Genellikle açık alanda yaptığınız kapalı alana kıyasla daha geniş alanlara sahipsiniz.

Bir kamera sistemi ile ideal olarak, mülkiyetin önü ve arkasında çapraz çizgi kameralar isteyeceksiniz. Ayrıca, atış ne kadar süreceğine bağlı olarak mülkün her iki tarafında en az bir kamera çekilmesini isteyeceksiniz. Şimdi tüm yapıların eşit olarak yaratıldığını hatırlamayın, bu nedenle bina üzerinde duran alanlar varsa, ihtiyacınız olan kapsama alanını elde etmek için daha fazla kameraya ihtiyacınız olacaktır.

 


 

Bir cevap yazın