Güvenliğini Artırmanın Altı Yolu

İşletme sahipleri sık sık firmaların güvenliği ile ilgilenirler. İşletmenizde güvenliği artırabilmenin en iyi yollarından biri güvenlik sistemlerini kullanmaktır. Diğer firmalar güvenliği yöntemleri kesinlikle etkili olmasına rağmen, bir güvenlik görevlisinin fiziksel varlığının yerini tutmaz. Bununla birlikte, tüm güvenlik görevlilerinin hizmetleri eşit şekilde oluşturulmaz. Bu nedenle, bir şirket güvenlik sağlayıcısı seçerken proaktif olmanız gerekir. Burada , güvenlik görevlileriyle işletmenizin güvenliğini artıracak ve koruma servisinizin işinizi etkili bir şekilde koruduğundan emin olmanızın altı yolu vardır.

Güvenlik  kamera Gözetim Sistemini

Şirketinizin güvenlik görevlilerinin, mülkünüzü doğru bir şekilde koruduğundan emin olmanın bir yolu, ne kadar denetleneceklerini ve ne sıklıkla belirleneceğini belirlemektir. Denetim, rastgele nokta kontrollerinden düzenli bekçi kontrol girişlerine kadar çeşitli şekillerde yapılabilir ancak bunun gerçekten yapılması önemlidir.Garantörlerinin nasıl denetlendiğini ve ne sıklıkta olduğunu denetlemek için sağlayıcınızla görüşün.

Güvenlik Görevlilerinin Niteliklerini Doğrulayın

Bir güvenlik ruhsatı verilmeden önce, bir eğitim tamamlamaları gerekir. Sağlayıcınızın bu yasaya uygun olduğunu ve tüm güvenlik görevlilerinin doğru şekilde lisanslandığını doğrulamak önemlidir.

Koruma Eğitiminin Ayrıntılarını Keşfedin

Mülkünüzde çalışan şirket güvenlik görevlilerinin nasıl eğitildiğini öğrenmek de önemlidir . Mümkünse, bir eğitim ve oryantasyon kursuna katılmak için istekte bulunun. Bu süreç hakkında çok fazla bilgi sağlayacaktır. Ayrıca, sağlayıcınızla ilgili bir çok soru sormak isteyeceksiniz, örneğin:

Eğitimden kim sorumludur?

Her bekçi ne kadar eğitim alıyor?

Müteahhit, antrenmanın güncelliğini nasıl temin eder?

Düzenli İncelemeleri Yap

Muhafızlarınızın işlerini doğru bir şekilde yaptıklarından emin olmak için mülkünüz hakkında düzenli teftişler yapmak iyi bir fikirdir. Her zaman, özellikle akşamları ve hafta sonlarında, mülkünüzdeki bekçilerin nasıl davrandıklarını görmek için habersiz görünün. Hoşunuza gitmeyen veya sorularınız için bir şey görürseniz derhal servis sağlayıcınıza başvurun.

Güvenlik Yüklenici ile Tanışın

Güvenlik yüklenicinizle iyi bir çalışma ilişkiniz olması önemlidir. Onlarla düzenli olarak görüşün, düzenli geribildirim verin ve güvenlik ihtiyaç ve beklentilerinizin farkında olduklarından emin olun.

Doğru Sağlayıcıyı Seçin

En alt satırında şirketinizin güvenliğinin kalitesinin , doğru güvenlik sağlayıcısını seçip seçmediğinize bağlı kalacağıdır. Herkesle çalışmayı kabul etmeden önce, onlarla derinlemesine görüşün ve sorular sorun. Mümkün olduğu kadar çok bilgi bulun ve diğer işletme sahiplerinden de tavsiye isteyin. Deneyimli ve özel bir şirket güvenlik sağlayıcısı ile çalışmak, işletmenizdeki güvenlik kalitesini büyük ölçüde artıracaktır. Şirket güvenlik görevlileri hakkında daha fazla bilgi için veya işinizi korumak için nasıl çalışabileceğimiz konusunda bir ekibimizle görüşmek için lütfen iletişim kurun. bugün bize .

dsc-fiyat3

Güvenlik Kamera Sistemleri

Hırsızlık ev sahipleri ya da küçük işletmeler için sürekli bir endişe kaynağıdır. Dünya çapında şirketler ve aileler bu suçları caydırmak ve bu suçları önlemek için giderek daha güçlü tedbirler uyguluyorlar. Evinize ya da işyerinize güvenlik sistemleri ile siz de koruyabilirsiniz. Bu çok yönlü ve yararlı ev güvenlik çözümleri aileniz için değerli korunma, ev ve iş için mükemmel koruma sunmaktadır.Data Güvenlik sizin için doğru seçim bulmanıza yardımcı olmak için en iyi ev ve işyeri güvenlik sistemlerini güvenlik sistemlerinde bir araya getirdi.

Güvenlik kamera sistemleri içinde oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır, elbette kamera sistemleri ya da alarm sistemleri yaptıran firmalar öncelikle can ve mal güvenliğini göz önüne alarak sistemler kurdurmaktadırlar, bu en doğal ve en tabi istektir. Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesi ve ekonomideki dengesiz büyümeler güvenlik sistemlerine olan ihtiyacı her geçen gün arttırmaktadır.  civarında eskiden kamera sistemi, güvenlik sistemi yaptırmak oldukça maliyetli bir işti, aslında maliyetli olması firmaların aç gözlülüğünden kaynaklanmıyordu, ülke genelinde ürün fiyatları o kadar yüksekti ki, ucuz ve profesyonel bir sisteme sahip olmak imkansızdı, o yüzden ancak bankalar, döviz büroları ya da kuyumcu gibi yerler bu tarz sistemlere sahip olabiliyorlardı.

hırsızlık vakaları globalleşmenin ve  büyümesinden kaynaklanan sebeplerden her geçen gün artmaktadır. Hırsızlığı önlemenin en kolay ve en etkili yolu alarm sistemidir. Alarm sistemi caydırıcıdır, hırsızları mekanınızdan uzak tutar. Caydırıcı olmasının başlıca sebepleri şunlardır.

  • Alarm sistemi sesle çevreyi uyarır (120 Desibel Sesle)
  • Alarm sistemi mekanın sahiplerini cep telefonlarından arar.
  • Yangın Alarm
  • Doğalgaz
  • Su Baskını
  • Karbon monoksit
  • Ani ısı artışları
  • Hırsızlık Alarm

Güvenlik Alarm sistemleri yangından, gaz kaçağından, su baskınlarından korumak gibi önceden uyarı veren seri sistemlerden birkaçıdır, alarm sistemi fonksiyonlarına arttırabiliriz.

Alarm sistemi kesinlikle kablosuz olması lazımdır, eskiden kablosuz alarm sistemleri oldukça pahalıydı ve küçük işletmeler ya da evlere kablosuz alarm sistemi takmak çok maliyetliydi, piyasada var olan kablosuz ve ucuz markalar ise güvenlik firmaları tarafından onaylanmıyor, güvenlik sistemi kullanılmıyordu, fakat birkaç senedir Data alarmın satışını yaptığı Data alarm sistemi hem kablosuzdur hem de %100 güvenli, en iyi alarm sistemidir. Yüzlerce kurulum yapılan yerlerden hiçbir şikayet ve sorun almamış olup 30 yıldan fazla süredir piyasada olan alarm sistemleri daha çok sorun vermektedirler. Data alarm sistemini siz kendinizde kablosuz olmasından dolayı 10 dakikada kurup kumandalarıyla ya da tuş panelinden istediğiniz gibi kurulum yapabilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri Ev İçinde Kurma Modu
güvenlik sistemleri ev içinde kurma modu 2 şekilde kurulur, ev içinde kurulum ve ev dışında kurulum modudur. Ev içinde kurulum modunda gözler devreden çıkar ve gözler hareket algılamaz, sadece manyetik kontak devreye girer. Manyetik kontaklar kapılara, pencerelere, hırsızın girebileceği muhtemel yerlere takılır, siz evin içinde ev modunda kurduğunuzda pencereden ya da kapıdan hırsız girmeye çalışırsa alarm sistemi devreye girer ve hem sesle hem de cep telefonlarını otomatik arayarak uyarı verir.

Güvenlik Sistemleri Ev Dışında Kurma Modu
Bu modda hem manyetik kontaklar devreye girer, hem de gözler devreye girer. Gözler hareket algıladığında hem sesle uyarır hem de cep telefonlarınızı otomatik olarak arar. Ev dışında kurduğunuzda alarm sistemi evde evcil hay kedi ve köpek algılamaz. Alarm sistemi algılamayan yeni nesil pır dedektörlerden oluşmaktadır.

Ev Güvenlik İşyeri Kamera Alarm Sistemleri Kurdurmak Yasalmıdır?

Ev ya da işyeri güvenlik sistemleri paketleri satarken bu tarz sorular doğal olarak ortaya çıkmaktadır. Siz ön kapınızı, garajınızı ya da evde yoğun olduğunuz yerleri gözetlemek isteyebilirsiniz. Bunlarda normaldir, kasiyerin olduğu yeri daha yakından izlemek için güvenlik kameraları ya da giyim ürünleri satılan bir mağazada kameralar ve alarm sistemi yerleştirebilirsiniz. Ama giyim mağazası sahibi soyunma odalarına ya da giysilerin, rafların altından mal çalan müşterilerinle sorunları varsa ve buralara kamera yerleştirirseniz o zaman yasal bir süreç başlayabilir. Böyle hırsızlık durumlarında çalışanların daha dikkatli olması gerekmektedir. Ev ve işyeri kamera sistemleri konusunda biraz araştırma yaptık, dilerseniz onları inceleyelim.

Suçlular, suç işlemeleri için tespit edilip suçlanmaya teşvik edilmek istemiyorlar. Evinize veya işyerinizde güvenlik kameraları monte etmek, suçu önlemenin ve mülkünüzün güvenliğini korumanın mükemmel bir yoludur.

Bir cevap yazın