Duman dedektörleri sık sık seçim bugün kullanılan yaparken, önceden iyi bir duman dedektörü için gerekli noktaları bilmeniz gerekir. Ne zaman bu kağıt bir duman dedektörü seçerken bazı bilgileri bulabilirsiniz ne dikkat etmelidir. Birçok duman dedektörleri nasıl gerekir: Örneğin, evinizde bir duman dedektörü bir duman dedektörü kullanacaksınız. Eğer hassas duman dedektörleri kullanmayı planlıyor muydunuz zaman her odada ya da bir bütün evi için ayrı bir arıza kullanmayı düşünüyorsanız biz sizden seçmenizi öneririz.
Kablolu veya kablosuz duman dedektörleri: Piyasada duman dedektörleri için 2 seçenek vardır. Kablolu duman dedektörü monte alan taşınamaz, elektrik tesisatı kurulumu gereklidir. Ancak, kabloluduman dedektörü birçok kişi tarafından kendilerini güvende fikir tercih edilir.
Pilli duman dedektörü ile Kablosuz duman dedektörü de kolayca kurulabilmektedir.9 voltluk pille çalışan cihazlar için istediğiniz alanın taşınabilirlik özelliği olarak bilinir, en önemli dezavantajı pil değiştirme habersiz.
Hassasiyet: Bazı duman dedektörleri yangın alarm sırasında sadece. Son yıllarda gelişen teknoloji farklı durumlarda ısı, duman dedektörleri tarafından üretilen duman türüne göre ile sinyal verir. Bu cihazların yangından önce gerekli önlemlerin alınması için bir avantaj sağlayabilir. dedektörleri Bu artan duyarlılık diğerlerine göre daha pahalıdır.
Sertifikasyon: Seçtiğiniz duman dedektörü gibi tüm elektronik cihazları ve gerekli belgelere sahip ön emin olmak için test olası durumların çeşitli söyledi.
Alarm: sesin ses ayarı duman dedektörleri istemezsiniz. Bunu olabilir. Bazı ideal modeller alarm sesi olanak için üzerinde alarm operasyon sırasında bilgileri (örneğin, gıda veya pişirme duman için) alarm sistemi meydana gelebilecek duman tamamen kapatın.
Bütçe: bulabilirsiniz kablolu pazar ve kablosuz duman dedektörü birçok özellikleri. Duman dedektörleri daha fazla zaman bütçe ve önceden belirlemek yararlı olacaktır çalışmanız gereken özellikler alarak olanlar arasından seçim kaybetmemek için.
kolayca ev veya ofis kurulabilir bir duman dedektörü, yangın, basit ama etkili bir cihaz sırasında can ve mal kaybını önlemek için olası. Bazı duman dedektörleri, kablosuz kamera sistemleri ile bütünleşmiş edilmiştir daha geniş bir güvenlik imkânı sağlamaktadır.