Dünya genelinde bir ev veya iş yerine sahip iseniz onu korumanız ve güvenliğini sağlamanız düşünce açısından zor olsa da bu alarm sistemini taktırmak iyi bir fikir olmakla birlikte kafanızın rahat etmesini sağlayacaktır. Sizler emek verip uzun yıllar o mülkü korumak istiyorsanız işte bu yüzden alarm sistemi taktırmak isteyebilirsiniz. Her ne kadar çelik kapı veya pencere de olsa oluşabilecek riskler kötü sonuçlar doğurabilir. Ve suçluları bulmanız zor olabilir böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız alarm sistemini taktırmanız ve oluşan öyle bir durumda suçluyu yakalamanız kolay olacaktır.

Güvenlik insanların hayatlarını özgürce yaşayabilmeleri adına yaşam düzenlerini etkileyecek olumsuzluklardan uzak kalabilecekleri ortamları sağlayabilmektir. Şüphesiz her bireyin yaşamını devam ettirebilmesi için yeme, içme kadar barınma ve bu yaşam alanını güvenli hale getirme de zorunlu bir ihtiyaçtır. Gerek evlerinde gerek iş yerlerinde huzurlu bir yaşam sürebilmeleri için güvenliklerinin en üst seviyede olduğunu bilmeleri gerekme, oluşabilecek tehditlere karşı önlemlerinin olduğunu bilmek de ortamdaki huzurlarını sağlamaktadır.

Güvenlik, dışarıdan gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa tehdide karşı önlem alınması ve planda olmayan olumsuz koşulların oluşmasının engellenmesi olarak tanımlanabilir. Yaşam koşullarının giderek zorlaştığı günümüzde güvenlik ihtiyacı da üst seviyelere çıkmaktadır. Kendilerinin güvenli bir ortamda yaşamadığını düşünenlerin hayatları hep bir tedirginlik içerisinde geçmektedir. Kendisini her an bir tehdit içinde hisseden kişilerin bunu en az seviyeye çekmesi huzurlu bir hayat için mutlak gereklidir.

Ancak bazen ne kadar özverili olunsa da tahmin edilemeyen bir kaza, olay çabaları alt üst etmeye yetmekte ve hayatı son derece etkileyecek sonuçlara neden olabilmektedir. Evlerde işyerlerinde hesaba katılamayan güvenlik zafiyetleri yaşanabilir. İşte bu gibi durumlarda alarm sistemlerine ihtiyaç doğmaktadır. Oluşabilecek olumsuzlukları en aza indirecek, çok daha çabuk fark edilmesini sağlayacak bu sistemler daha huzurlu hayatlar yaşamamız için bize büyük kolaylık sağlamaktadır.

Alarm sistemleri, kullanıldıkları mekanlarda ,

  • Hırsızlık
  • Yangın
  • Gaz kaçağı
  • Su baskını
  • Panik
  • Acil durum

gibi tüm olaylar için kullanılabilir. Bunun için ilgili mekana en uygun sistemin tercih edilmesi gerekmektedir. Her mekanın güvenlik ihtiyaçları birbirine göre farklılık gösterebilmektedir.

Bazı ev ya da işyerlerinde riskler çok daha fazla olabilmekte olup, durumun analizi doğru yapılmalı ve mekanın kapasitesine en uygun alarm kurulumu yapılmalıdır.

Alarm Sistemleri Hırsızlık Olaylarında Caydırıcı Özelliğe Sahiptir

Son 20 yılda nüfusun hızla arttığı ülkemizde nüfus artışına bağlı olarak göçlerde artmış bunun sonucu suç oranlarının %400 oranında artmasına kadar ulaşmıştır. Suç oranındaki bu hızlı yükseliş ne yazık ki güvenlik açığına da yansımıştır. Bu nedenle daha güvenilir yaşamlar sağlamaya çalışan insanlar kendilerini korumak için daha fazla çaba sarf etmeye başlamışlardır. Bu noktada güvenlik sistemleri tercih sebebi olmaya başlamıştır. Dış etkenlerden korunabilme insanın kendi imkanı ve gücüyle belli bir noktaya kadar sağlanabilmektedir. Bu konuda yardımcı desteklerden olan alarm sistemlerini kullanmak olası tüm tehditlere karşı alınan en önemli tedbirlerin başında gelmektedir.

Ekiplerimiz hırsız alarm sistemleri kurulumunda ilk öncelikle doğru bir keşif yapmaktadırlar. İşin uzmanları tarafından yapılan doğru keşifler sonucunda mekanınızın ihtiyacı olan sistemin nitelikleri belirlenir ve kurulum aşaması başlar.

Bulundukları mekanlarda sağladıkları güvenlik dışında aynı zamanda caydırıcı bir nitelik taşıdıkları için alarm sistemleri olayın gerçekleşmemesini dahi sağlayabilmektedirler. Hırsızlık olaylarına karşı önlem alabilmek adına kurulan sistemler giriş kapısı, balkon kapıları, pencereler, havalandırma boşlukları gibi mekana giriş yapılabilme ihtimali olan alanlara yerleştirilerek hırsızlık girişimlerinde alarm durumu oluştururlar ve maksimum koruma sağlarlar. Bu sistemler devreye girdiklerinde yüksek ses ile sirenler çalarlar. Böylelikle tedirginlik yaratarak olayın olmasını engelleyebildikleri gibi aynı zamanda sistem tarafından Kent Güvenlik merkezine de sinyal gönderilir. Bu sinyaller sizin ve belirlediğiniz kişilerin haberdar olmasını sağlar. Gerekli acil durumlarda polislerinde bilgilendirilmesi ile kısa süre içerisinde olaya ekipler tarafından da müdahale edilir. Bu şekilde can ve mal güvenliği en üst düzeyde koruma altına alınabilir. Olası tüm kayıpların önüne geçilebilir.

Alarm sistemleri denildiğinde genellikle sadece hırsız alarmı olarak akıllarda fikirler oluşmaktadır bu aslında çok doğru değildir. Çünkü sistemlerin kapsama alanları oldukça geniştir. Bu sistemler sadece hırsız alarmları olarak değil yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi ev ve işyerlerinizde büyük maddi zararlara neden olacak hatta fark edilmemesi ya da geç fark edilmesi durumunda ölümlere dahi neden olabilecek kazalar içinde kullanılmaktadır. Tüm bu kaza ve talihsiz olayların engellenebilmesinin en önemli yolu kısa sürede bir felakete yol açmadan fark edilebilmeleridir. Alarm sistemleri bu durumlarda kurulu oldukları mekanlarda meydana gelen olayı algılarlar ve aktif hale gelirler. Özellikle gaz kaçağı ve yangın gibi fark edilmesi zaman alabilecek olayların alarm sistemleri bileşenlerinde yer alan algıları sayesinde kısa sürede fark edilmesi ve uyarıların verilmesi olası istenilmeyen sonuçların engellenmesinde önemli rol oynamaktadır. Gaz kaçaklarının insanları uykuda yakalaması maalesef ki birçok ölüme sebep olmuş ve olmaya devam etmektedir. Bu tehlikelerin var olduğu mekanlarda gaz kaçağı için kurulmuş dedektörler sayesinde insanlardan çok daha kısa süre zarfında gaz oranı tespit edilerek ve sistem devreye girecektir. Sıkça yaşanan bu gibi olaylarda da bu sistemlerin önemi bir kez daha ortaya çıkarmaktadır. Hiç beklenilmeyen anlarda oluşabilen olayların önüne geçebilmek tahmin edilen kadar zor değildir. Yapılması gereken tek şey tehlikenin varlığını unutmamak ve burada bir şey olmaz mantığından uzaklaşmaktır. Yaşanan olaylar göstermektedir ki ihtimal kapsamında olmadığı düşünülen kazalar beklenmedik anda oluşabilmekte sevdiklerinizin ve sizin hayatınızı riske atmaktadır. Daha önceden tedbir alınarak engellenebilecek bu kazaları kayıp yaşamadan önlemek sizlerin elinde.

Bunun dışında bu sistemlerin değinilmesi gereken bir diğer faydası da acil durumlarda bir tuş ile adrese ambulans yardımının çağrılabiliyor olmasıdır. Özellikle kronik rahatsızlığı bulunan bireyler, yaşlılar, kalp krizi riski yüksek olan hastalar tek başlarına olduklarında hayati tehlikeyi engelleyebilecek sürede ambulansa ulaşmaları son derece önemli bir husustur. Sağlık hizmeti sunan bu sitemlerde kolaylıkla ulaşabilecekleri bir düğme yardımıyla ambulansı mümkün olan en kısa sürede sistemde kayıtlı olan adrese çağırarak erken müdahaleyi gerçekleştirebilmektedir. Aynı şekilde mekanınıza yerleştirilecek olan panik butonları yardımıyla herhangi bir tehdit durumunda acil durumda polise ihtiyacınız olduğunu Kent Güvenlik merkezine iletebilirsiniz. En kısa sürede adrese gönderilecek ekipler ile güvenliğiniz en üst seviyede tutulacaktır. Oluşabilecek tehditler, saldırılar da alarm sistemleri yardımıyla önlenebilmektedir. Bu durum insanların farkındalıklarının olmadığı konulardan biridir. Sevdiklerinizin hayatını gerek acil durum sağlık butonları ile gerekse panik butonları ile güven altına alabilirsiniz. Mekanda tek başına olan ve başkalarına ulaşarak yardım isteme vaktinin olamayacağı durumlarda sadece bir butona basarak oluşabilecek tüm tehlikelerden uzaklaşabilmek mümkündür.